Вчителі з Дніпропетровщини через закриття шкіл потраплять у кадровий резерв
Педагогічні працівники з Дніпропетровської області, які можуть залишитися без навантаження через призупинення освітньої діяльності шкіл, з 1 вересня 2025 року потраплять до Кадрового резерву.
Про це повідомляє Телеканал D1 із посиланням на пресслужбу Міністерства освіти і науки України.
Рішення стосується шкіл, розташованих у громадах десяти областей, включно з Дніпропетровською, де освітні установи тимчасово припиняють роботу. Мета програми – не втратити фахівців, зберегти їх у системі та забезпечити їм стабільність у перехідний період.
Педагоги, які подадуть заяву до Кадрового резерву, отримають право на середню заробітну плату, навіть без активного навантаження. Уряд гарантує не менше двох третин від посадового окладу. Виплати триватимуть до завершення воєнного стану і ще пів року після. Також для всіх учасників передбачене навчання за програмою МОН та можливість подальшого працевлаштування в закладах освіти на деокупованих територіях – з умовою відпрацювати там щонайменше п’ять років.
Для того, щоб приєднатися до резерву, потрібно подати анкету й документи через диджитальну платформу, посилання на яку МОН обіцяє оприлюднити найближчим часом. Після підписання договору з органом управління освітою педагог отримуватиме виплати.
Участь у програмі припиняється, якщо працівник виїде за кордон більше ніж на 30 днів, або отримає повне навантаження на іншій посаді. Також фінансування зупиняється у випадку закриття самого резерву.
Раніше Телеканал D1 повідомляв, що школи Дніпропетровщини очікують великі зміни у дистанційному навчанні.