«В’єтнамська війна: український рахунок»: як створювалася книга і чого чекати від презентації
Письменник Григорій Чмихало, автор книги «В’єтнамська війна: український рахунок», та модератор заходу презентації книги Людмила доєдналися до спілкування у прямому ефірі на D1.
Письменник зазначив, що його взагалі цікавила тема Індокитаю та Індокитайських війн:
«Я дуже давно почав цікавитися цією темою, я довго писав, переписував, переробляв, і дійшов до висновку, що є дуже багато інформації про українців, які служили, воювали, гинули у В’єтнамі зі зброєю в руках починаючи з кінця XIX століття і ця тема взагалі ніким не вивчалася. Це тема розкручена, але в Україні я не знайшов жодної серйозної публікації. Тому виникла така ідея, така книга. «В’єтнамська війна: український рахунок» написана у науково-популярному жанрі, щоб звичайні люди могли знайти для себе щось нове. Тираж невеликий, орієнтована вона на покоління 30+. У мене є багато різних статей, на різну тематику, але завжди хотілося зайнятися В’єтнамом та Індокитаєм.
Жахи війни, неважливо скільки років тому вона пройшла, це — трагедія. Я приймав участь в обороні Іловайська, Донецького аеропорту, але не зовсім готовий писати на цю тему.
Війна, яка зараз триває, з урахуванням історичних реалій та паралелей, вона мала статися. Але ніхто не очікував, що в таких масштабах».
Модератор заходу Людмила розповіла про презентацію книги «В’єтнамська війна: український рахунок»:
«Сьогодні, о 17:00 розпочинається презентація книги, проходитиме вона в бібліотеці імені Свєтлова. Це буде формат представлення презентації. А потім — формат запитань, які з’являться у присутніх. У презентації будуть рідкісні фотографії, карти, багато історичних постатей, тому, я гадаю, вона зацікавить і студентів, і більш старше покоління. Бажаючі зможуть придбати книгу після презентації. Я вважаю, що таку книгу треба мати в своїй бібліотеці.
Я займаюсь організаторською діяльність вже багато років, і для мене найкращий фідбек — це коли я отримую критику. Якщо десь щось ми не доробили, то я хочу такий фідбек. Ну, а якщо все сподобалось — це також гарний фідбек.
Книга «В’єтнамська війна: український рахунок» викликала у мене багато емоцій. Я зрозуміла, що нічого не знаю, про цю війну. Завдяки цій книзі, я зможу заповнити прогалини в історії. Для мене це певна паралель з сьогоденням, з війною, яку ми зараз маємо. Треба заповнювати історичні пробіли, які в нас є».