ДніпроСуспільство

В Україні запрацює єдина екстрена служба «112»

Екстрена допомога населенню в Україні надаватиметься за єдиним телефонним номером «112». Відповідний закон №7581 7-го вересня ухвалила Верховна Рада. Документ у цілому підтримали 308 народних обранців.

У пояснювальній записці  до проєкту зазначається, що з 24 лютого навантаження на служби екстреної допомоги населенню в країні різко зросло. У підсумку середня кількість щоденних екстрених викликів на «101» та «102» відпочатку введення в Україні воєнного стану зросла на 45%.

Серед основних причин, що не дозволяють значно підвищити ефективність надання екстреної допомоги, називаються:

  • високе навантаження на екстрені служби, втрата часу від надходження виклику до початку надання допомоги постраждалим та недоліки в організації взаємодії – це також одна з головних причин високої смертності в разі настання екстрених ситуацій;
  • відсутність єдиного центру прийняття та обробки екстрених викликів, що не дозволяє залучати декілька екстрених служб у разі виникнення екстрених ситуацій.

«Для усунення цих недоліків необхідно запровадити систему швидкого реагування, що скоротить час реагування на небезпечні ситуації та підвищить ефективність підрозділів екстреної допомоги населенню», – йдеться в пояснювальній записці до проєкту.Back to top button