ДніпроСуспільство

В Україні з серпня антибіотики продаватимуть за електронним рецептом

У серпні 2022 року в Україні розпочнеться перший етап впровадження електронних рецептів. Поки це стосуватиметься лише антибіотиків. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я, передає Телеканал D1.

Нововведення почне працювати у межах перехідного періоду, який триватиме до кінця року. Електронний рецепт можна буде отримати в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоров’я. Якщо ж медзаклад не підключений до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

Електронний рецепт зможе видати будь-який лікар без огляду на наявність декларації. Для отримання рецепта необхідно бути зареєстрованим в ЕСОЗ. Це можливо зробити, якщо зареєструватись на прийом до лікаря, або ж укласти декларацію з сімейним лікарем.

Антибіотики за допомогою електронного рецепту можна буде придбати у будь-якій аптеці. Окрім того, за рецептом пацієнт зможе самостійно обрати торгову марку препарату, що містить призначену активну речовину.

Перехідний період з електронними рецептами триватиме до кінця 2022 року. За цей час медичні заклади та аптеки мають підготуватись до повноцінного переходу на видавання рецептурних ліків лише за е-рецептом.Back to top button