ДніпроСуспільство

В Україні пропонують не мобілізувати тих, чиї родичі загинули на війні

У середу, 22 червня, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, згідно з яким пропонується не мобілізувати тих військовозобов’язаних, чиї близькі родичі загинули чи зникли безвісти під час війни. Відповідний документ з’явився на офіційному сайті українського парламенту, передає Телеканал D1.

Група народних депутатів пропонує розширити перелік військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Згідно з пропонованими змінами, від мобілізації звільнятимуть тих, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти при відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації проти України.

Близькими родичами вважаються: чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся, рідний брат (сестра).

«Реєструємо законопроєкт про те, що коли в родині вже є загиблі в бою, більше не мобілізували. Зараз є випадки, коли мобілізують батька і сина, синів, гине кілька членів сім‘ї», – запостила народний депутат Мар’яна Безугла у соцмережі.

Нагадаємо, що зараз в Україні діє закон, згідно з яким від мобілізації звільняються громадяни, які втратили родичів під час Антитерористичної операції (АТО), тому нардепи пропонують оновити законодавство, додавши туди згадки про операцію Об’єднаних сил і вторгнення російських військ.Back to top button