ДніпроСуспільство

В Україні хочуть дозволити керувати авто з 16 років

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким передбачається дозволити керування легковим автомобілем з 16 років. Про це повідомляє Телеканал D1 із посиланням на сайт Верховної Ради.

Якщо закон приймуть, то керувати транспортними засобами категорії В можна буде з 16 років за письмовою нотаріально засвідченою згодою батьків. Але авто має бути оснащене автоматичною коробкою передач. Якщо ж на автомобілі встановлена «механіка», то такими машинами можна керувати лише по досягненні 17-річного віку.

«У разі заподіяння шкоди іншій особі, неповнолітня особа несе відповідальність за таку шкоду. А саме, відповідає за заподіяну ним шкоду самостійно на загальних підставах. У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування заподіяної нею шкоди, ця шкода відшкодовується її батьками або піклувальником, якщо вони не доведуть, що збитки були завдані не з їхньої вини», – йдеться у законі.

Нагадаємо, наразі в українських автошколах навчатись водінню транспортних засобів категорії В можна з 16 років, але їздити дорогами загального користування дозволяється лише після досягнення 18 років.Back to top button