ДніпроСуспільство

В ДНУ ім. О.Гончара створені всі умови для навчання: Сергій Оковитий на D1

Ректор ДНУ імені Олеся Гончара, доктор хімічних наук, професор Сергій Оковитий доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про університет імені Олеся Гончара.

Народна освіта — це, по-перше, доступність. Ті випускники, які мають добрі знання, то можуть поступати на бюджет. При цьому у нас багато місць навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, це контрактне навчання. Тобто, доступність є. Університет війшов в 10 кращих закладів освіти України. Це єдиний класичний університет в нашому регіоні, при цьому, єдиний космічний в Україні. Лише у нас є такий фізтех, який багато років готує фахівців для ракетно-космічної галузі. Ми готуємо фахівців на бакалавраті — це 86 освітніх програм. На магістратурі — 63 освітніх програми. І ще ми пропонуємо 35 освітньо-наукових програм в аспірантурі.

Про студентів.

Кількість студентів в багатьох університетах країни зменшилася. Тут два чинника — демографічна ситуація та збільшення закладів освіти. Цьогоріч 206 тисяч випускників зареєструвалися на мультипредметний загальноосвітній тест. Ми розуміємо, що це рік особливий, тож на базі університету ми організували безкоштовні курси з підготовки до складання тесту, надаємо консультаційну допомогу.

Про вступ до університету.

Діти вже зареєструвалися на тест, і багато дій можна було зробити в електронній формі. З першого липня вони створюють свої кабінети, а з 29 липня будуть подавати заявки на спеціальності. Щодо контрактного навчання, то сюди тест можна не здавати, достатньо мотиваційного листа та обрати спеціальність.

Про ЗНО та мультипредметний тест.

Сертифікати ЗНО будуть зараховані за 2019, 2020 та 2021 роки. Якщо є тест з тих предметів, з яких здається мультипредметний тест, то можна гарну оцінку ЗНО зарахувати замість тесту, якщо його буде здано невдало. Комбінувати можна.

Про вплив війни на освіту.

Я впевнений, що будуть концентрувати наші зусилля на тих спеціальностях, які допоможуть нам зміцнити обороноздатність держави. В нашому університеті 30, 40, 50 років тому виконувалися великі обсяги оборонної тематики. Держава замовляла нам дослідження і механіки, і аерокосмічної техніки, і багато інших спеціальностей, які затребувані саме для оборони країни. І ми орієнтуємося на те, що одразу після перемоги попит на таких фахівців буде високий.

Про процедуру вступу абітурієнтів ВПО.

Це питання на контролі. Президент дав завдання полегшити умову вступу для таких абітурієнтів. Можна не складаючи тест пройти усну співбесіду в онлайн форматі. Бо зрозуміло, що куди ж поїде дитина з окупованої території або звідти, де постійні обстріли. Ці правила ще узагальнюються, але стовідсотково для них будуть всі процедури набагато простішими.Back to top button