ДніпроСуспільство

Урологія — наука унісекс: Олена Ольховська на D1

Лікар-уролог вищої категорії єврейського медичного центру JMC Олена Ольховська доєдналася до спілкування у програмі «Здоров’я UA».

Про урологію.

Існувало бачення, що уролог дорівнює гінекологу. Це не так. Уролог — це унісекс. Уролог займається захворюваннями сечовидільної системи у жінок і сечовидільної та сечополовою системою у чоловіків. Є такі захворювання, які лікуються суміжними фахівцями. Захворювання, які передаються статевим шляхом, можуть лікуватися і урологами, і дерматовенерологами.

Про відмінність нефролога і уролога.

Нефрологи займаються захворюваннями нирок, які не потребують хірургічного втручання. Урологи — займаються захворюваннями сечовидільної системи, і терапевтичними і хірургічними методами лікування.

Про найчастіші проблеми.

Я амбулаторний уролог. До мене звертаються найчастіше з запалювальними, хронічними та гострими захворюваннями сечовивідних шляхів, нирок та чоловічих статевих органів. Пацієнти з еректильною дизфункцією, пацієнти,яки вперше стикнулися з неможливістю зачати дитину.

Про профілактику.

Якщо раніше ми говорили, що з 45 років рекомендовано профілактичне звернення чоловіків до лікаря-уролога, то зараз я бачу, що слід звертатися з 40 років.

Про симптоми.

Будь-які порушення сечовипускання — якщо чоловік почав частіше користуватися туалетом, вставати частіше вночі, гірше стає струмінь — слід звернутися. Часто кажуть, що все це йде з віком, але ні, все індивідуально. Також слід звертатися, якщо є больові відчуття при сечовипусканні, якщо ж сексуальні порушення. Звісно, кров у сечі — також є приводом завітати до уролога.

Про жінок-урологів.

Сучасні люди спокійно ставляться до статі лікаря. А деякі чоловіки цілеспрямовано шукають саме жінку-уролога. Зараз пацієнт має можливість обрати собі лікаря. Тому, проблем немає. Це наша фізіологія, і особливо молодь радує тим, що просто приходить на огляд, аби підтвердити, що все гаразд. Є інша серйозна проблема — жінки, особливо дорослі, комплексують з приводу нетримання сечі. І вони ходять, чекають, страждають. Причиною нетримання сечі можуть бути навіть складні пологи. У жінок у віці можуть бути гормональні порушення, запалення, зайва вага, захворювання-компаньйони, які також впливають, такі, як цукровий діабет. Може бути все, що завгодно. Тому не потрібно соромитися. Слід відразу звертатися до спеціалісту. Люди потрапляють до нас в різних станом. І багато проблем вирішуються консервативним шляхом, або за допомогою малоінвазивної терапії. Та перш за все слід прийти до лікаря і сказати — є проблема, слід вирішити. Не слід соромитися.

Увага: не забувайте про рубрику «Питання від глядача». У коментарях до цієї програми на Facebook та Youtube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з лікарем-урологом, який спеціалізується саме на хіругії. Тож питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

 Back to top button