Укренерго може змінити розцінки вже з липня: національний регулятор готує масштабне підвищення тарифів
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планує суттєво підвищити тариф на передачу електроенергії.
Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на Перший міський.Кривий Ріг.
Нововведення, які можуть набрати чинності вже з 1 липня, безпосередньо зачеплять інтереси бізнесу та промисловості.
Нові цифри у розрахунках для підприємств
Згідно з оприлюдненими планами, тариф на передачу електроенергії для НЕК «Укренерго» пропонують підвищити на понад 20%. Таким чином, вартість послуги може зрости до 903,53 грн за МВт/год (без урахування ПДВ).
Окрім цього, регулятор передбачає й інші індексації:
- для підприємств «зеленої» електрометалургії тариф може піднятися одразу на 42%;
- вартість диспетчерського управління оператора системи передачі планується збільшити на 7,8%.
Наслідки для населення та економіки
Енергетики наголошують, що це підвищення не матиме прямого впливу на платіжки побутових споживачів — тарифи для населення на цьому етапі залишаться незмінними.
Проте зміна вартості передачі струму для комерційного сектору неминуче відобразиться на кінцевих споживачах. Експерти прогнозують, що зростання витрат підприємств може спровокувати прискорення інфляційних процесів у країні. Це, у свою чергу, здатно вплинути на роботу малого бізнесу та призвести до подорожчання широкого спектра готових продуктів харчування і побутових послуг.
Раніше Телеканал D1 повідомляв, що з 1 червня у Дніпрі можливе значне зростання тарифів на воду: скільки коштуватиме кубометр.