ДніпроСпорт

Україну оголосили переможцем чемпіонату світу-2014 у веслуванні після дискваліфікації рф

Історію світового спорту вкотре змінив виявлений у російських спортсменів допінг. Українським каноїстам присудили «золото» чемпіонату світу восьмирічної давнини.

«Насправді, наших каноїстів просто наздогнала заслужена нагорода. Історія така: у 2014-му році на Чемпіонаті світу українська команда — Юрій Чебан, Олександр Максимчук, Вадим Ціпан та Віталій Голюк — в естафеті С1 4х200м посіла 2-е місце, програвши тоді господарям змагань, збірній росії. Пройшло вісім років і справедливість була відновлена. Через вживання допінгу російську команду дискваліфікували. Судовий процес трохи затягнувся і лише тепер було поставлено крапку у цьому питанні. 22 липня ц.р. ICF офіційно повідомила ФКУ про перерозподіл медалей деяким із наших спортсменів у зв’язку з допінговою санкцією, яка дискваліфікує російських спортсменів», — повідомили на офіційному сайті Федерації каное України.

Наголошується, що міжнародна федерація поверне золоті медалі керівництву української федерації на черговому Конгресі ICF восени. Тоді наша федерація вручить нагороди чемпіонам при першій нагоді.Back to top button