ДніпроПолітика

Україні надали статус партнера-учасника ініціативи Тримор’я

Це новий формат партнерства для Тримор’ я. Україна першою отримала статус партнера-учасника.

Про це повідомив Президент Польщі Анджей Дуда на саміті країн ініціативи трьох морів у понеділок 19 червня у Ризі.

«Ми вирішили створити особливий, новий тип партнерства з Ініціативою трьох морів – окрім стратегічного партнерства – партнерство через участь. Це новий тип партнерства, який призначений не лише для України.

Ми сьогодні дали його Україні, але ми виходимо з того, що таке ж партнерство можуть розділити й ті країни, які розташовані в Центральній Європі і не є членами Євросоюзу, але прагнуть до нього приєднатися», — повідомив польський Президент.

Тож будь-яка країна на шляху вступу до ЄС зможе подати заявку на такий формат партнерства з Тримор’ям.

Крім того Анджей Дуда повідомив, що за надання Україні офіційного статусу кандидата в ЄС виступили всі 12 країн — учасниць ініціативи трьох морів.

«Я сподіваюся, що рішення з цього приводу буде ухвалено Європейською радою цього тижня – наприкінці тижня, тому що тоді буде засідання цієї ради», сказав президент Польщі.

Україна неодноразово виявляла бажання приєднатися до Тримор’я.

Нагадаємо, ініціативу трьох морів було засновано у 2016, як платформу економічного співробітництва між центральноєвропейськими країнами Європейського Союзу. Сьогодні вона налічує дванадцять держав ЄС, які пролягають уздовж осі північ-південь від Балтійського до Адріатичного та Чорного морів, звідси й назва.



Back to top button