ДніпроПолітика

Україна націоналізувала підприємства Коломойського та ще трьох олігархів

Україна націоналізувала стратегічно важливі підприємства, пов’язані з Ігорем Коломойським, Костянтином Жеваго, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним. Так «Укрнафта», «Укртатнафта», «Мотор Січ», «АвтоКрАЗ» та «Запоріжтрансформатор» перейдуть під повний контроль держави.

За повідомленням «Економічної правди», відповідне рішення 6 листопада прийняла Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, передає Телеканал D1.

Рішення стосується “забезпечення проведення в системі депозитарного обліку депозитарних операцій щодо примусового відчуження у власність держави акцій” цих компаній.

До цього рішення більше 40% акцій “Укрнафти” належало дніпровському олігарху Ігорю Коломойському та його бізнес-партнерам, які вже близько 20 років контролюють цю компанію. Державі в особі НАК “Нафтогаз” до цього належали 50% плюс 1 акція. Компанія добуває майже 90% нафти в Україні та є одним найбільших власників АЗС.

В “Укртатнафті” дніпропетровський олігарх спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіли близько 60%. Інші – в НАК “Нафтогаз”. Ключовим активом “Укртатнафти” є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російські ракетні обстріли.

Володарем АТ “Мотор Січ” донедавна був В’ячеслав Богуслаєв, якого в жовтні заарештували за колабораційну діяльність та пособництво державі-агресору.

ПрАТ “АвтоКрАЗ” контролювався народним депутатом багатьох скликань від партії “Батьківщина” Костянтином Жеваго.

Власником ПрАТ “Запоріжтрансформатор” був Костянтин Григоришин.Back to top button