ДніпроПолітика

У Стамбулі підписали угоду про «зерновий коридор»

22 липня у Стамбулі Україна, рф та Туреччина під егідою ООН підписали документ про «зерновий коридор». Повна назва угоди — «Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів».

Вона передбачає, що контроль портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Южний» повністю залишається за українською стороною. Знаходження у них інших суден, крім тих, що мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних із ним харчових продуктів і добрив, не передбачається.

Генсек ООН Антоніу Гутерриш прокоментував підписання угоди про «зерновий коридор». Він один із чотирьох підписантів документу.

«Угода, підписана сьогодні Україною, російською федерацією та Туреччиною під егідою ООН, відкриває шлях для комерційного експорту продуктів харчування з України у Чорному морі. Це допоможе уникнути катастрофу з нестачею продовольства мільйонів людей в усьому світі. Це маяк надії, можливості та полегшення», — написав Генсек ООН.

Ініціативу, підписану представниками Туреччини, Організації Об’єднаних Націй та України, має затвердити Кабмін та оприлюднити в повному обсязі. Такий самий документ підписали представники Туреччини, ООН та Росії. З українського боку документ підписав міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Від рф Ініціативу підписав міністр оборони росії Сергій Шойгу.Back to top button