У місті на Дніпропетровщині комунальники попиляли дерева разом із пташиними гніздами (ФОТО)
У Покрові на Нікопольщині розгорівся скандал навколо благоустрою міста. Місцеві жителі повідомили про обрізку дерев, на яких розташовувалися гнізда граків із майбутнім потомством.
Про це повідомляє Телеканал D1 із посиланням на Дніпро Обласний.
За словами місцевої жительки, у середині квітня комунальники обрізали понад 10 дерев. Орнітологи наголошують, що цей період є критичним для птахів, адже в гніздах вже стовідсотково були яйця.

Позиції сторін:
• Орнітологи: фахівці стверджують, що таке втручання в період гніздування фактично знищує шанси птахів на виведення потомства цього сезону. Це завдає значної шкоди колонії граків.
• Міська рада: у Покровській міськраді обрізку називають вимушеним кроком. Дерева перебували в аварійному стані та становили загрозу для перехожих. Раніше в місті вже фіксували випадок травмування людини через падіння сухої деревини.
• Загроза безпеці: чиновники підкреслюють, що пріоритетом було убезпечення людей, проте терміни проведення робіт викликали хвилю обурення у захисників природи.

Наразі екологи нагадують, що планування таких робіт має враховувати природні цикли тварин, аби уникати подібних конфліктів у майбутньому.
Раніше Телеканал D1 повідомляв, що у Дніпрі попри весняні вітри і холод зацвіла 70-річна алея сакур (Відео та Фото).