ВійнаДніпроСуспільство

У лікарнях Дніпропетровщини рятують 6 нікопольчан, які постраждали від ворожих обстрілів

У лікарнях Дніпропетровщини залишаються 6 мешканців Нікополя, постраждалих від ворожих обстрілів. Серед них троє дітей. Стан поранених медики оцінюють як середньої тяжкості. Запевняють, загрози їхньому життю немає. Про це повідомили у ДніпроОВА.

«У постраждалих мінно-вибухові та осколкові ураження, переломи кінцівок, передпліччя, травми голови. Люди отримують необхідне лікування та догляд», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА Олексій Григорук.

Російська орда «демілітаризує» Нікополь вже кілька днів поспіль. За цей час 14 місцевих мешканців отримали поранення, 4 – загинули.

Один з обстрілів міста припав на ніч з 19 на 20 липня. Тоді окупанти випустили по мирних кварталах Нікополя понад три десятки снарядів. Від дій агресора постраждали 9 людей, ще 2 загинули.

Тієї рокової ночі 15-річна Настя Нагай мирно спала вдома. О пів на третю почався ворожий обстріл. Перший вибух стався неподалік. Наступний «приліт» прийшовся на будинок дівчинки.

«Було важко дихати від пилу, все руйнувалося, падали стіни, летіло скло. Підвал також завалило. Фактично немає півбудинку.  Знесло частину даху та кімнат. Найбільше заділо кухню, ванну, веранду», – згадує ту страшну ніч Настя.

Окрім дівчинки, вдома було четверо людей: її дядько, батьки та молодший брат.

«Коли ми вибралися надвір, усі були у крові. Ще й трубу перебило, йшов газ. Я думала лише, як вижити. Не розуміла, як таке могло статися, за що. Зараз приходжу до тями. А мама з татом розбирають те, що залишилося від нашого будинку», – розповіла юна постраждала.

З усієї родини школярці дісталося найбільше, вона отримала осколкові поранення голови.

«Стан дівчинки середньої тяжкості. Їй обробили рани. Витягнули осколки з голови. На щастя, вони застрягли у м’яких тканинах, життю не загрожували. Нині пацієнтка отримує знеболювальні та антибактеріальні препарати. З нею працює психолог. Прогноз сприятливий», – сказав лікар-нейрохірург Станіслав.

Загалом за час війни Дніпропетровщина прийняла 107 поранених дітей із зони бойових дій. Більшість – з Донецької та Луганської областей. Чотири дитини, на жаль, врятувати не вдалося. У лікарнях залишаються 13 постраждалих хлопчиків і дівчаток. Майже півсотні юних пацієнтів вже виписали. Ще 42 – направили на подальше лікування та реабілітацію до західних регіонів.Back to top button