ДніпроСуспільство

У Кривому Розі розпочали «лагідну» українізацію

Військова адміністрація Кривого Рогу організувала в кожному районі міста мовні клуби «Спілкуймося українською». А також запустила онлайн-курси «Говоримо українською правильно». Про це повідомив начальник військової адміністрації міста Олександр Вілкул і зазначив, що процес переходу криворіжців на українську мову зроблять «лагідним», передає Телеканал D1.

Олександр Вілкул наголосив, що, захищаючи Україну, треба враховувати не тільки військовий фронт, а й культурний.

«Так історично склалося, що ми, криворіжці, звикли переважно розмовляти російською мовою, але зараз МОВА – це також наша зброя. У Кривому Розі ми не будемо «рубати з плеча». Ми робимо лагідний процес переходу на українську мову і створюємо комфортні умови для цього»

Начальник військової адміністрації Кривого Рогу розповів, що за декілька днів після анонсу, на безкоштовні онлайн курси «Говоримо українською правильно»зареєструвалося понад 500 криворіжців.

Заняття проводитимуться протягом двох місяців двічі на тиждень. По завершенню курсів, учасники отримають електронні сертифікати.

А для тих, хто хоче спілкуватися вживу, в кожному районі міста в бібліотеках двічі на тиждень відкриті мовні клуби «Спілкуймося українською».

Також Олександр Вілкул поділився і своїми успіхами у переході на рідну мову.

«Так, я роблю щоденні вечірні брифінги російською. І в цьому є глибокий сенс. Тому що я говорю переважно з російськомовним півднем і сходом. Проте, вже більшість нарад я проводжу українською. Процес перетворень триває!»Back to top button