ДніпроСпорт

У Катарі стартує найдорожчий ЧС з футболу

Чемпіонат світу з футболу 2022 року розпочинається в неділю, 20-го листопада, в Катарі. Загалом у турнірі беруть участь 32 команди з п’яти конфедерацій. Зауважимо, що це перший випадок в історії, коли подібні змагання проводяться на Близькому Сході.

Крім того, турнір у Катарі стане ще й найдорожчим чемпіонатом з футболу в історії. Наразі його точну вартість поки що визначити складно. Проте на думку експертів, витрати на проведення цьогорічного чемпіонату перевищують $200 млрд. У той же час згідно з деякими даними, він може коштувати навіть й $220 млрд. Наразі відомо, що більша частина цих грошей пішла на нефутбольну інфраструктуру: метро, міжнародний аеропорт, дороги та близько 100 нових готелів.

Досі «найдорожчим» чемпіонатом вважався бразильський ЧС 2014. Проте у порівнянні з цьогорічним він коштував «всього-на-всього» $15 млрд.

Також відомо, що для гарантування безпеки на чемпіонаті, Катар разом із 13 іншими країнами планує задіяти десятки тисяч співробітників. Своїх військових до країни вже направили Франція, США, Велика Британія, Італія та інші держави.

Очікується, що цьогорічний ЧС з футболу дивитимуться близько 5 млрд осіб, а сам Катар відвідають близько 1,2 млн футбольних фанів.Back to top button