ДніпроСуспільство

У Генштабі ЗСУ підтвердили заборону чоловікам виїхати з місця проживання без згоди воєнкома

У воєнний час в Україні призовникам, військовозобов’язаним та резервістам забороняється виїзд з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишні військомати). Проте існують винятки. Про це повідомили у Генштабі ЗСУ, передає Телеканал D1.

Обмеження передбачені законом «Про військовий обов’язок і військову службу», який діяв і на момент оголошення в Україні воєнного стану. Зараз же Головнокомандувач ЗСУ розіслав порядок видачі таких дозволів виконавчим органам. А народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Федієнко опублікував цей документ.

Дозвіл на виїзд видається від 30 діб до року залежно від обставин. Також розглядається додаткове унормування питань переміщення людей, які систематично перетинають адмінмежі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

Водночас Запорізька обласна військова адміністрація опублікувала роз’яснення щодо категорій чоловіків призовного віку, які можуть отримати дозвіл на виїзд в іншу область.

Так, дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

  • призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
  • особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Мінекономіки України про бронювання;
  • в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Жодного дозволу не потрібно отримувати таким категоріям чоловіків:

  • Виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов’язаного.
  • Особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. При собі необхідно мати паспорт, військовий квиток/тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочку або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Мінекономіки України та посвідчення про відрядження.
  • Призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення в іншу місцевість (територіальну одиницю). Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку/тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб з дати зняття з обліку.


Back to top button