Суспільство

У дві громади Дніпропетровщини влітку подадуть якісну питну воду через нові водогони (ФОТО)

На Дніпропетровщині виходить на фінішну пряму будівництво двох підвідних магістральних водогонів, які мають розв’язати проблему стабільного водозабезпечення для жителів Нікопольського району.

Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на будівельну компанію Autostrada.

Готовність об’єктів та запуск обладнання

Наразі фахівці вже повністю завершили влаштування мережі трубопроводів і переходять до монтажу технологічного обладнання. Загальна будівельна готовність насосно-фільтрувальних станцій (продуктивністю 3 000 та 2 000 кубометрів на добу), а також двох резервуарів чистої води об’ємом 1600 та 1100 кубометрів уже перевищує 80%.

Нові підвідні артерії забезпечать повний цикл: від забору води з магістрального водогону «Запоріжжя – Томаківка – Марганець» (який компанія звела у 2024 році) до її глибокого очищення й безперебійної подачі споживачам. Завдяки цьому надійний доступ до якісної питної води отримають жителі Томаківської та Мирівської громад.

Чотири етапи очищення води за європейськими стандартами

Нова система працюватиме за сучасними технологіями та включатиме кілька рівнів підготовки:

  1. Первинна обробка: коригування рівня pH, дозування перманганату натрію для окиснення марганцю та затримання великих механічних домішок дисковими фільтрами.
  2. Основна фільтрація: насоси подаватимуть воду з додаванням коагулянту на установки мембранної ультрафільтрації. Цей етап дозволяє видалити з води метали, а також бактерії та віруси на 99%.
  3. Вугільна фільтрація: вода проходитиме крізь фільтри з активованим вугіллям для видалення органічних домішок та покращення смакових якостей.
  4. Фінальний етап: повна дезінфекція води, після чого вона надходитиме до резервуарів чистої води та розподілятиметься у мережі громад.

Повністю завершити реалізацію важливого інфраструктурного проєкту та запустити подачу якісної питної води у домівки мешканців Томаківської та Мирівської громад планують влітку цього року.

Раніше Телеканал D1 повідомляв, що у місті на Дніпропетровщині після капітального ремонту відкрили корпус лікарні швидкої допомоги (ФОТО).

Back to top button