ДніпроНадзвичайні події

У Дніпрі медики врятували підлітка, який проковтнув голку

У Дніпрі 13-річний хлопець випадково проковтнув голку. Перелякані батьки оперативно привезли підлітка до обласної дитячої лікарні, де його врятували хірурги. Про це розповіли в Регіональному медичному центрі родинного здоров’я, передає Телеканал D1

Зі слів батьків, хлопець взяв в рот голку, спробував плюнути предмет в папірець. Проте, рефлекторно вдихнув дрібний металевий предмет й проковтнув його. 

Юному пацієнту оперативно зробили рентген, після чого ситуація могла отримати кілька варіантів розвитку — гастроскопія або ж оперативне втручання, якщо голка пошкодить внутрішні органи.
«Наші хірурги передбачили менш механічний, проте й доволі ризикований варіант: постійне динамічне спостереження (пальпація живота, повторні знімки), відтак був шанс, що голка вийде сама», — розповіли в медичному центрі.

Згідно з медичною статистикою, це одні з найчастіших варіантів розвитку подій, оскільки шляхів для голки не так багато — або в травний тракт, або в легені через дихальний хід, або в серце.

Проте, на щастя, хлопця чекав найоптимістичніший розвиток в обійшлось без оперативного втручання.
«На другу добу постійного спостереження лікарями, вдалося досягти хепіенду, голка вийшла природнім шляхом (на щастя) не пошкодивши жодного органу», — зазначили медики.

Батьків застерігають: у подібних випадках ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, а негайно звертайтеся за медичною допомогою.Back to top button