Дніпро

У Дніпрі оселився червонокнижний тундровий лебідь (Фото)

У річці Дніпро оселився червонокнижний птах – лебідь малий, або тундровий. 

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів фотограф-анімаліст Віктор Севідов, передає Телеканал D1.

Пан Віктор знімав тундрового лебедя та інших птахів на водоймах Дніпра цілісінький день.

Як розповів фотограф, це рідкісний білокрилий, на якого нечасто можна натрапити. А якщо й поталанить, то неблизько, в декількох кілометрах від берега.

Каже, що він плавав серед десятків лебедів-шипунів.

“І от нарешті зустрічаємось з Viacheslav Kaistro та їдемо за червонокнижним лебедем. Чудова локація, десятки лебедів-шипунів, серед яких плаває перлинка – лебідь малий. Знімали цілий день до пізнього вечора, втомлені, але дуже задоволені. А далі ще дорога до Кривого Рогу з купою кадрів одного біленького птаха”, – ділиться Віктор Севідов.

В Україні лебедів цього виду небагато. Все через господарське освоєння тундри та браконьєрство. Вважається, що в наших краях вони не гніздяться, але зимують на північному узбережжі Азовського моря. Також відомо про зальоти у Полтавську та Волинську області.

Та необхідно розуміти, що це довоєнні дані, а відтоді, як вони фіксувалися, в природі України змінилося чимало.

Єдине, що досі незмінне – це включеність тундрового лебедя до Червоної книги України, Боннської та Бернської конвенцій, переліку заборонених для полювання видів в Україні. Охороняється разом з іншими водоплавними птахами у заказниках загальнодержавного значення “Молочний лиман” та “Обитічна коса” (тимчасово окуповані території Запорізької області).

Раніше ми писали, що на Дніпропетровщині помітили рідкісну піщану ящірку. 

Back to top button