ДніпроНадзвичайні події

У Дніпрі лікарі провели унікальну операцію з усунення фантомних болей чоловікові, який втратив ногу

Дніпровські лікарі разом із американськими колегам з Гарвардської медичної школи та клінік Бостона провели унікальну операцію, яка допомогла позбавитися фантомного болю чоловіку, який втратив кінцівку. Таку операцію в Україні зробили вперше. Про це розповіли на Facebook-сторінці Регіонального медичного центру родинного здоров’я, передає Телеканал D1.

За статистикою, від 60 до 80% людей, що втратили кінцівки стикаються з проблемою фантомних болей. Це болі, що виникають з ділянки тіла, що вже є відсутньою. Як правило, лікування фантомного болю за допомогою традиційної терапії (знеболювальні, нейропсихологічний метод) не приносить довгострокового ефекту. Відпрацьована методика дозволяє позбавити пацієнта больових відчутів та повернути його до нормального життя. Вона полягає у виявленні відновленого нервового волокна у культі та своєрідному «пеленанні» його м’язовою тканиною.

Лікування проводила мультидисциплінарна команда фахівців закладу — ортопеди-травматологи, нейрохірурги, анестезіологи, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, лікарі ультразвукової діагностики, реабілітологи.

Вже найближчим часом за цією методикою в центрі зможуть отримати допомогу та зробити перший безболісний крок до реабілітації та протезування нові пацієнти.Back to top button