ДніпроСуспільство

Цьогоріч на Дніпропетровщині виявили 757 нових випадків раку молочної залози

З початку року в регіоні виявили 757 нових випадків раку молочної залози. Понад 60% пацієнток звернулися по допомогу вчасно. Вони розпочали лікування на ранніх стадіях. Про це на повідомили на брифінгу в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації, передає Телеканал D1.

Національна служба здоров’я України надає пакет медичних гарантій для онкологічної допомоги.

«Жінки можуть проконсультуватися в онколога, пройти обстеження, діагностику та лікування. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря й отримати електронне направлення», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА Олексій Григорук.

На ранніх стадіях рак молочної залози лікується у 95% випадків. Якщо звернутися за допомогою своєчасно, можна уникнути ускладнень і зберегти орган. Лікарі наголошують, що навіть за відсутності скарг пацієнтки старше 40 років повинні робити мамографію раз на два роки. А старше 50 років – раз на рік.

«Потрібно й самостійно проводити огляд щомісяця. Звернути увагу на наявність змін у молочній залозі. Це поява новоутворень, запалення шкіри, виділення. Якщо виявили такі симптоми, необхідно звернутися до сімейного лікаря або гінеколога», – розповів хірург-онколог В’ячеслав Незамай.

Серед факторів ризику – спадкова схильність, зловживання алкоголем, куріння, надмірна вага, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, додав лікар.Back to top button