ДніпроСуспільство

Цьогоріч на Дніпропетровщині у понад 140 людей виявили хворобу Лайма

У 2022 році серед мешканців області зафіксували понад 140 випадків хвороби Лайма. Загалом від укусів кліщів постраждали 780 людей. Про це розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації, передає Телеканал D1.

Майже третина кліщів переносить надзвичайно небезпечну хворобу Лайма. Це інфекційна недуга, яка вражає шкіру, нервову та серцево-судинну системи, опорно-руховий апарат. Одна з характерних ознак –  чітко окреслена пляма на місці укусу.

«Найактивнішими кліщі були протягом травня, червня та липня. Але й зараз люди часто звертаються з укусами. Тож не варто нехтувати простими правилами. Одягати на прогулянку щільний світлий одяг. Користуватися спеціальними репелентами», – розповіла завідувачка відділення Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова.

Якщо уникнути укусу не вдалося, слід звернутися до найближчого медзакладу. Видаляти паразита має лікар. Бажано потім віднести кліща до лабораторії на дослідження. Якщо аналізи виявлять інфекцію, на хворого чекає курс лікування.

Звертатися можна до Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Телефони: 067 98 99 888, 056 731 96 19.Back to top button