ДніпроНадзвичайні подіїСуспільство

Цьогоріч на Дніпропетровщині понад 60 малюків народилися поза лікарнею

У поточному році бригади «екстренки» Дніпропетровської області прийняли понад 60 пологів. Поза медзакладами народилися 32 дівчинки та 31 хлопчик. Про це повідомили у ДніпроОВА.

«Для наших медиків пологи поза лікарнею завжди хвилюючі. Вони мають «вимкнути» емоції, бути сконцентрованими, діяти швидко та виважено. Від цього залежить життя двох людей», – зазначив генеральний директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.

У «швидких» або вдома найчастіше народжували мешканки двох районів: Кам’янського та Криворізького. Там зафіксовано по 16 таких випадків.

«Найчастіше жінки народжують поза медзакладом, бо запізно звертаються до лікарів. Нині корективи вносить і війна. Наприклад, у Криворізькому районі у породіллі почалися перейми, коли поліцейські вивозили її з-під ворожого обстрілу. У безпечному місці їх вже очікувала «швидка». Прямо в ній лікар прийняв пологи. Народився хлопчик», – розповів Радій Шевченко.

Бригади області сьогодні працюють на нових «швидких», в яких є все необхідне, щоб моніторити стан жінки та немовляти й за потреби надати першу невідкладну допомогу.Back to top button