ДнепрОбщество

Таміла Шумна: «Піклуємося з першого дня народження»

Професор, доктор медчиних наук, лікар-педіатр клініки JMC Таміла Шумна у програмі «Здоров’я UA» розповіла про головну мету лікаря-педіатра, роботу з маленькими пацієнтами в клініці JMC та про щоденну край важливу роботу медичного центру.

Про головну мету лікаря-педіатра.

Ми стикаємося з різними патологіями у дітей, і наша мета — щоб ця дитина перейшла до дорослого лікаря абсолютно здоровою. Відразу після народження дитина знаходиться під наглядом лікаря-неонатолога, а після виписки батьки повинні укласти декларацію з сімейним лікарем або педіатром про подальше спостереження. Первинний огляд безумовно повинен відбутися. У матусі може бути багато питань, і на них може відповісти саме лікар-педіатр. Здорова дитина не потребує лабораторних обстежень, проте є багато функціональних станів. Тож нехтувати ними не слід.

Про важливість обстежень.

Проводяться ультразвукові обстеження серця та кульшових суглобів, останнє попереджує дисплазію кульшових синдромів. Коли лікар оглядає дитину, він перевіряє їх функціонування, і якщо є питання, то завдячуючи УЗО все можно попередити на початкових етапах. Лікар-педіатр відразу після виписки необхідний, тому що потрібно щомісяця проходити динамічне спостереження, щоб ваша дитина мала нормальний фізичний і психомоторний розвиток.

Про підписання декларації в клініці JMC.

У нашій клініці пацієнти можуть укладати договір з сімейним лікарем, і ці пацієнти мають змогу в подальшому отримувати безкоштовне спостереження і необхідну медичну допомогу.

Про щеплення.

У нас найсучасніша клініка і ми маємо вакцини європейського зразку. Тому з 2 місячного віку дитина має щепитися обов’язковими вакцинами. Також проводиться і ревакцинація. Крім обов’язкових щеплень у нашій клініці можна отримати і рекомендовані щеплення. Додатково можно щепити дитину від 6-7 інфекцій. Крім цього, в нашій клініці дитина не боїться робити щеплення, тут є ігрова кімната, де дитина перед процедурою може пограти, і є спеціальні окуляри, в яких дитина дивиться мультики в той час, коли відбувається процедура.

Про реалії сьогоднішнього часу.

Клініка JMC щоденно приймає біженців з гарячих точок, з різних точок, де проходять бойові дії. Це дуже складні пацієнти, які мають різні розлади. Ми розуміємо, який стрес перенесли ці діти та їхні батьки. Ми намагаємося надати їм всю необхідну допомогу.Back to top button