ДніпроСуспільство

Симптоми, виявлення та лікування раку грудей: Світлана Романець на D1

Лікар-хірург, онколог-мамолог вищої категорії лікувально-оздоровчого центру Ala Atlantis Світлана Романець доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про рак грудей.

Молочна залоза — гормонозалежний орган. І на фоні гормональних змін та супутніх захворювань виникають мастопатії. І якщо їх не лікувати, ризик виникнення раку молочної залози підвищується до 50 разів. Жінки мало звертають на себе увагу, треба прислухатися до себе та свого здоров’я.

Про вік раку.

Певного віку зараз немає. Років 30 тому рак грудей виникав після 60-70 років, але в останній час рак помолодшав. 30-40 років та після 60 — це вікові групи. Але зараз є рак і до 30 років. Тому, вікових обмежень немає.

Про симптоми.

Ущільнення в грудях, виділення із сосків (якщо ви не годували грудьми або давно відгодували дітей), також мають насторожити зміни в формі молочних залоз, також — асиметрія соска.

Про обстеження.

Якщо є біль в грудях, якщо є виділення — треба негайно звернутися до онколога-мамолога. Деякі ппухлинр молочної залози можуть виникати безсимптомно, без болей та скарг. Тому іноді рак виявляється на скринінгових обстеженнях. Тому профілактичні походи до лікаря також дуже важливі. Лікар робить пальпацію, жінкам до 40 років — УЗД. Мамографія виконується після 40 років раз на рік.

Про групи ризику.

Це жінки, у родинах яких були випадки раку молочної залози по лінії матері. Жінки, які знаходяться у стресі. Жінки, які пізно або рано народжують дітей, ті, у яких взагалі немає дітей. Жінки з гінекологічними захворюваннями.

Про лікування.

У нашій клініці до лікування підключаються всі спеціалісти, бо дуже важливим є і психоемоційний стан. Рак молочної залози — це не вирок. Але треба правильно підійти до тактики як діагностичної так і лікувальною. Лікарі — це частина справи. Дуже важливий психоемоційний стан. Якщо у жінки рішучий настрій боротися з хворобою, то у неї набагато більше шансів ніж у жінки, яка знаходиться в депресії. Рак молочної залози не може забрати у вас ні жіночність, ні сексуальність, ні жагу до життя. Саму пухлину треба видалити, бо вона швидко ділиться. Можливо перед операцією треба провести хіміотерапію, щоб зменшити кількість клітин, що швидко діляться, але оперативне втручання — воно показано.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися про захворювання грудних залоз у чоловіків. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

Відповіді на питання, які лікарі не встигають дати в ефірі, можна переглянути в сторіс на Instagram-сторінці клініки.

Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button