Сотні лелек зібралися у одному місці перед відлітом у вирій: неймовірні кадри з селища на Київщині (Відео)
На Київщині в село Обухівського району на одній локації побачили сотні лелек. Такий пернатий “бум” має природне пояснення, але також віщує добро.
Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на ТСН.
Як розповіли журналістам місцеві мешканці, подібне тут стається щороку. Єдине, хтозна, чи зліталися колись у це село саме сотні лелек одночасно. Люди пояснюють це явище природною закономірністю: по-перше, нині серпень, і лелеки готуються до довгої дороги у вирій.
По-друге, поруч є багато їжі, яка допоможе їм набратися сил перед подорожжю.
Орнітологи підтверджують це: якщо в селі або поблизу нещодавно скосили поле або зорали землю, туди прилетить сила-силенна птахів. Для них це величезний “шведський стіл” із мишей, коників, жаб та хробаків – у відкритому доступі.
Також наприкінці літа лелеки, як правило, збираються у так звані “вирійні зграї”, аби подолати шлях у теплі краї разом.
На щастя, в Україні поява цих птахів – навіть у невеликій кількості або одного – завжди до добра. Щоправда, вважається, якщо лелеки рано й масово збираються в зграї, осінь буде ранньою, а холод настане швидше, ніж зазвичай.
Що віщують великі лелечі зграї
- Мир, добробут та захист: В українських традиціях лелека – це символ добробуту, родинного щастя та захисту від лиха. Існує прикмета, що населений пункт, куди злетілася така кількість птахів, перебуває під особливим “покровом” і на нього чекають добрі новини.
- Поповнення в родинах: Звісно ж, за традиційними повір’ями, де багато лелек – там невдовзі станеться “бум” народжуваності.
Раніше ми писали про священних птахи фараонів: у Дніпрі помітили єгипетських гусок із потомством (Фото).
Також ми повідомляли, що на Дніпропетровщині помітили унікального павука-хамелеона (Фото).