ДніпроСуспільство

Слухачу потрібна чесність, а не обкладинка на сцені: 𝗦𝗘𝗥𝗔𝗙𝗬‌𝗡 на D1

Співак, автор і композитор 𝗦𝗘𝗥𝗔𝗙𝗬‌𝗡 доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про сьогодення та настрої.

Іноді у мене опускаються руки, бо я також переживаю, як і всі, та я думаю — так, зібрався, написав пісню, підняв людям настрій, замотивував. Слід ділитися світлом та позитивом,який в мене є. Я тримаю музичний фронт, як і мої колеги. Зараз даємо концерти у Європі. Співаємо для людей, для переміщених осіб, які відчувають неймовірну тугу за рідною землею. І коли вони чують рідну пісню, рідні мотиви — у них сльози на очах від щастя.

Про українську пісню.

Ми не можемо звинувачувати людей, що до війни ми менше цінували різну пісню. Бо довгі роки знецінювали українську пісню. Казали, що це не можно. І руська пісня заполонила тоді ефіри. Ми не розуміли, що в нас є своє, українське, і воно цінніше. А поки ми не почнемо самоідентифікуватися мовою та піснею, нас не сприйме світ. І тому зараз, чому нас поважають? За хоробрість, за те, що ми підіймаємо цінність своєї культури. Я сам з західної України, і в мене дуже розвинені всі цінності. Ми родиною співаємо українські пісні, спілкуємося українською, і ця родинна теплота — її я намагаюсь передати слухачам через пісню.

Про українського слухача та українських виконавців.

Нас об’єднала війна, жахливою ціною. Та ми побачили, скільки крутих українських артистів у нас є! Нам не треба російських виконавців, вони на не потрібні. Я тішуся, скільки українських пісень з’являється. Це нова свідома музична індустрія, нового рівня, я в захваті, я пишаюся.

Про різницю української та російської музики.

Ми набагато талановитіші, креативніші. І вони просто харчувалися нашою енергією, багато років, як енергетичні вампіри. І, нарешті, зараз ми можемо показувати свій контент на весь світ. Незважаючи на війну, на жахливу кризу, наскільки нам стало легче дихати без орків. Звичайно, вони не дають нам далі жити, ракети запускають, вбивають наших дітей. Але наскільки звільнилося повітря та простір для нового подиху України!

Про емоцію, яку зараз хочуть відчувати слухачі.

Людям потрібні емоції, і будь-яка емоція, це нормально. І лірика, і радість, і злість — і це круто. Слухачу потрібна чесність. Неможна бути обкладинкою на сцені. Потрібні особисті, які транслюють цінності, з месенджем про нашу незламність.

Про пісню “Кохатиму”.

Я бачив емоції людей, які прощалися з рідними. Це було жахливо. Я писав рядки, але самою біллю мені ділитися не хотілося. Мені хотілося ділитися світлом. Тому деякий час знадобився, щоб її дописати, щоб вона несла надію. Кохання переможе. Кохання має бути в серці. Воно нас веде.Back to top button