ВійнаДніпроСуспільство

Січеславські десантники опублікували листи, які залишили окупанти під час втечі з Ізюму

10 вересня українські військові звільнили Ізюм, що на Харківщині. Приблизно за 10 днів до того, російські війська, дислоковані там, були настільки деморалізовані, що написали листи з проханням до свого начальства звільнити їх. Ці листи опублікували на Facebook–сторінці 25 Січеславської повітрянодесантної бригади, передає Телеканал D1.

10 рукописних листів, датованих 30 серпня, були залишені в двоповерховому житловому будинку, де розквартирувалися росіяни. Пізніше десантники знайшли листи та передали їх журналістам The Washington Post.

Солдати просили своїх командирів відправити їх на росію за будь–якою причиною: фізична та моральна втома, невиплата коштів, відсутність відпустки, хвороби тощо. Але рапорти так і не дійшли до керівництва.
«Відмовляюся виконувати обов’язки в спецоперації на території України у зв’язку з відсутністю відпусток і моральним виснаженням», – написав військовий, який назвався командиром зенітно–ракетного взводу з Московської області.
Ще один військовий попросив його звільнити через те, що «погіршився стан здоров’я та не отримав необхідну медичну допомогу». Ще один сказав, що відчуває «фізичне та моральне виснаження».
Інші писали, що їм відмовили у відпустці за сімейними обставинами, зокрема через одруження та народження дитини.

Враховуючи те, що всі 10 листів мають подібний стиль письма, ймовірно, зневірені росіяни об‘єдналися із надією достукатися до керівництва.

Листи привернули увагу українських військових, коли вони вперше прибули до Ізюма, який росіяни поспішно покинули під час відступу. Також окупанти залишили свої черевики, форму, документи та листи із словами підтримки від російських школярів.
Все це було покинуто, оскільки росіяни тікали від надзвичайно швидкого контрнаступу, який за лічені дні повернув майже всю Харківщину під український контроль.Back to top button