ДніпроНадзвичайні події

Обкладав «даниною» та погрожував розправою: СБУ затримала «смотрящого» за Кривим Рогом

У Кривому Розі затримали неодноразово судимого кримінального авторитета, який тримав в страху місцевих жителів. Він обкладав «даниною» представників бізнесу, погрожував їм та їхнім родичам фізичною розправою, а також підтримував зв’язок з російськими «злодіями в законі». Про затримання повідомила Служба безпеки України, передає Телеканал D1.

Майже 10 років зловмисник тероризував мешканців Кривого Рогу. Він причетний до численних фактів обкладання «даниною» представників малого і середнього бізнесу. Його посіпаки — підконтрольні злочинні угруповання, створювали штучні конфлікти з підприємцями, а кримінальний авторитет брався їх вирішувати.
За вирішення «спору» кримінальник отримував свій «відсоток» від загальної суми «вибитих» грошей.

У разі відмови сплачувати «борги» учасники банд погрожували потерпілим та їхнім родичам насильством і фізичною розправою, а також знищенням приватного майна.

Крім того, зловмисник був на постійному контакті з представниками злочинного середовища рф, у тому числі з російськими «злодіями в законі».

З ними періодично координував свою незаконну діяльність та вирішував питання щодо наповнення так званого «общака».

Все це негативно впливало на криміногенну обстановку в регіоні та розхитувало внутрішню ситуацію у Кривому Розі.

Співробітники СБУ поетапно задокументували факти незаконної діяльності фігуранта і затримали його на спробах чергового отримання грошей за вирішення «спірних питань» з бізнесом.

Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 255-1 Кримінального кодексу України (встановлення або поширення злочинного впливу).

Планується обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Зловмиснику загрожує покарання до 15 років ув’язнення.Back to top button