ДніпроНадзвичайні події

СБУ затримала організатора злочинного угруповання за розкрадання надр на 1 млрд грн

Служба безпеки України встановила місцезнаходження та затримала на Харківщині ватажка кримінального угруповання, що розграбовувало надра східного регіону. Він організував нелегальний видобуток будівельного піску у промислових масштабах.

За висновками експертів, незаконна діяльність завдала майже 1 млрд. грн. збитків бюджету та природоохоронному фонду держави.

Більше п’яти місяців ватажок ОЗУ переховувався від слідства.

Нагадаємо, на початку поточного року СБУ знешкодила злочинну групу, що налагодила підпільний видобуток корисних копалин у Харківській області. Зловмисники облаштували декілька нелегальних кар’єрів на території Роганської об’єднаної територіальної громади, з яких вивозили пісок у промислових масштабах. Викрадені надра реалізовували через розгалужену мережу афілійованих комерційних структур. Тоді правоохоронці затримали трьох організаторів незаконного бізнесу. А їхній ватажок був оголошений у загальнодержавний розшук.

Зокрема встановлено, що зловмисник входив до найближчого оточення покійного кримінального авторитета на прізвисько «Князь». Угруповання останнього причетно до умисних вбивств, рейдерства та викрадення людей у Дніпропетровській, Харківській,  та Полтавській областях. Також відомо, що діяльність ОЗУ впливала на загострення криміногенної обстановки та розхитування внутрішньо-політичної ситуації у цих трьох регіонах на користь спецслужб рф.

Банду було нейтралізовано в ході масштабної спецоперації СБУ у липні 2020 року. Наразі тривають комплексні заходи для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів проти України.Back to top button