ДніпроНадзвичайні події

СБУ викрила агентурну мережу ГРУ рф, до якої входив народний депутат України

Служба безпеки викрила агентурну мережу Головного управління Генерального штабу рф (відомого, як ГРУ), основним завданням якої була допомога ворогу в захопленні України.

До неї, зокрема, входив народний депутат Андрій Деркач, який, за даними слідства, курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях. Щоб у подальшому використати ці структури для швидкого захоплення України, повідомили в СБУ.

Наголошують, що оперативна розробка мережі велася давно, але остаточно Служба безпеки нейтралізувала її на початку війни. Свого боса Деркача здав його колишній помічник Ігор Колєсніков. Останній власне був негласним співробітником ГУ ГШ рф із позивним «Ветеран» і виконував роль зв’язківця та фінансового кур’єра між спецслужбами рф і Деркачем.

Він і розповів, що Деркача завербували у 2016 році. З ним особисто працювало вище керівництво ГРУ – начальник управління Ігор Костюков та його перший заступник Володимир Алєксєєв.

Стало відомо, що нардеп отримував кошти від ГУ ГШ рф для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використати для захоплення України. На реалізацію цих планів ГРУ виділяло по 3-4 мільйони доларів США раз на кілька місяців. При чому, як свідчать матеріали слідства, значна частина цих коштів осіла в кишенях Деркача.

Сам Колєсніков зголосився співпрацювати зі слвдством. Відтак він розповів деталі діяльності мережі та відведену їй роль у підготовці до повномасштабної війни.

«Під час входження військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці ЧОПи («частные охранные предприятия» – прим.) повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста», – деталізував Колєсніков.

У травні суд вже оголосив йому вирок за державну зраду.

Також зрадник розповів, що ГРУ при захопленні столиці планувало використовувати дві бригади спецназу та сили спецоперацій, які мали зайти з території Білорусі. Звідти – швидко просунутися до Києва, захопити Урядовий квартал і зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового уряду. Однак ці плани повністю були зруйновані українськими захисниками.

Оперативно-слідчі заходи СБУ тривають. Усі особи, причетні до розгалуженої агентурної мережі, обов’язково будуть затримані.Back to top button