ДніпроСуспільство

російська — мова ворога: SLAVIA на D1

Співачка SLAVIA доєдналася до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про перші дні війни.

Я була вдома, в Києві. Я не буда готова, я не вірила. З Києва активно виїжджали люди. З мого вікна було видно дим. Але я сподівалася, що все от-от закінчиться. У підвалі ми з мамою просиділи більше тижня. З кожним днем ставало небезпечніше. Я живу в центрі, у висотці, і з вікон було видно, де і як палає. Майже не працювали супермаркети, продукти треба було вишукувати в магазинах, які ще працювали. Ми вирішили виїжджати. Поїхали колоною за автобусами. Була така евакуація, що треба було виїхати саме в цій колоні. Поїхали до Львову. Було важко з бензином, було страшно. Я молила Бога, щоб ми знайшли заправку з бензином. Знайшли. Проїхали Білу Церкву. Водій автобусу сказав, що там блокпост розстріляли і там загинули люди. Ми їхали далі, я за кермом, і було відчуття, що кожна клітина тіла в напрузі. Дуже приємно було бачити дорогою наших захисників. Дякувати їм. Це надавало сил.

Про мовне питання.

Я розумію, що дуже важливо відчуття патріотизму, і основний хейт зараз припадає на мову. В мене багато друзів, які зараз переходять на українську. Але, я зрозуміла, що ті російськомовні, які не люблять Україну, висують аргументи — ви нас “ущємляєте”. В Україні треба розмовляти українською. Російська — мова ворога. Треба бути категоричною. Ми не повинні упускати свого, боротьба триває на всіх фронтах. Ми маємо відстоювати українську мову в тому числі.

Про благодійні концерти та їх особливості.

Я не знала, як поводитися, коли виходила до людей з концертами. Ти артист, ти маєш нести радість. А тут дисонанс. Концерт пам’яті. Як поводитися? Але я зрозуміла, що людям потрібна пісня для прийняття духу. Вони гарно реагували. І зараз я розумію, як поводитися.Back to top button