ВійнаДніпроСуспільство

Рембат бригади з Дніпропетровщини відновлює трофейну та підбиту техніку

На озброєння 93–ї ОМБр «Холодний Яр» стабільно надходять нові зразки озброєння армії рф — бійці Сил оборони захоплюють трофейну техніку. У ході бою ворожі машини зазнають пошкоджень. Тоді до справи береться ремонтний батальйон Холодноярівців. 

Про роботу рембату розповіли на сторінці 93–ї бригади у Facebook, передає Телеканал  D1.

Командир батальйону Дмитро розповів про особливості роботи і показав найцікавіші зразки. Бійці рембату уже надали «українського громадянства» десяткам ворожих машин, які воюють проти російських окупантів.

Зокрема, відновлюють різну бронетехніку та автомобілі – танки, БТР–82А, БМП, а також доволі рідкісну трофейну 120-мм артилерійську установку «Нона–СВК» на шасі бронетранспортера БТР–80.

«Ось «Нона» на базі бронетранспортеру БТР–80. Ми відновили на ній пневматичну систему. Це суто російська розробка. Цікава вона тим, що на ній знаходиться мінометна установка. У неї 120-міліметрова гармата, яка стріляє як мінами, так і снарядами 120 мм. Тут нарізний ствол. Забрали ми цю машину біля звільненого у березні населеного пункту Гусарівка Харківської області. У цієї машини заклинило двигун, не вистачало деяких запчастин. Але скоро вона воюватиме проти своїх колишніх господарів», — розповів командир рембату Дмитро.

Він додав, що на «Ноні» були наліпки з георгіївських стрічок. Тож, є велика імовірність, що бригаді дістався парадний екземпляр.

Силами підрозділу ремонтується медична МТ–ЛБ та командно–штабна машина (КШМ) на базі БТР–80.
Необхідні деталі знаходять за рахунок тих же «трофеїв». Умільці рембату по частинам відновлюють запчастини.

«Це завдяки нашим небайдужим військовим, які допомагають нам поповнювати ремонтну базу, і підрозділам, які підбивають ворожу техніку та надають нам можливість евакуювати її до нас. Деякі кажуть – воно ж усе згоріло! А ми кажемо – коленвал цілий? Цілий. Двигун цілий? Так. Ось, будь ласка, стоїть БТР, повністю згорів. Але двигун залишився! У нас є ще один такий самий двигун, і тепер ми маємо можливість відновити з двох один двигун, використавши запчастини. У нас є корпус від БТР-80. Також є проводка, і ми зробимо повноцінну робочу машину!».Back to top button