ГрошіДніпроНадзвичайні подіїСуспільство

Прочищення дворової каналізації по-Дніпровськи

Мешканці одного з багатопід’їзних будинків, що о на житловому масиві Покровський у Дніпрі, втомилися жити у постійному смороді, що тхне з підвалів, повідомляє D1. 

Останнього разу підвали будинку №5 по вулиці Моніторній із періодичністю в два дні затоплювалися двічі на місяць у жовтні. Та цього було достатньо, щоб сморід буквально ввібрався у стіни.

«20 жовтня голова ЖБК 208 викликала аварійку тому, що були наповнені колодязі водою. Аварійка приїхала, прочистила. Через два дні колодязі знову були наповнені водою. Сморід стояв до 9-го поверху. Особливо в ліфт не можна було сісті. Тобто каналізація вся пішла до нас у під’їзди. У підвалах дихати просто нема чим», – бідкається Ольга Петрівна, голова ОК «ЖСК 202».

Воно й недивно, бо вся вода з дворової каналізації пішла у підвали будинку й простояла в них майже два тижні.

«Коли в колодязі піднімається вода, вириває чеп і з каналізаційного колодязя надходить вода у підвал. Рівень води заповнення ось був вище за фундамент. Тобто скільки води у колодязі, стільки води у підвалах. І потім коли вона вище фундаменту піднімається, вона починає по щілинах розтікатися у сусідні кімнати по підвалу. По будинку дев’ять під’їздів страждали таким затопленням», – пояснює сантехнік ОК «ЖСК 202» Дмитро Іванович.

Декілька днів поспіль мешканці будинку буквально закидували зверненнями міськводоканал та гарячу лінію мера Філатова, залишаючи заявки на прочищення дворової каналізації. Та лише через десять днів аварійна служба Дніпроводоканалу зжалилася над людьми й відправила до них чергову бригаду. Цього разу з одного з колодязів комунальники витягли, наприклад, купу коріння.

«Води у колодязях стояло по білу полоску. А потім вона вся пішла у підвали нашого будинку», – розповідає сантехнік.

Люди не розуміють, чому послугу водовідведення, за яку вони сплачують щомісяця й чималі гроші, їм не надають належним чином.

«Цю роботу вони повинні робити періодично, оскільки ми сплачуємо за водовідведення чималі кошти. Тож повинно чиститися вчасно, щоб не було такої проблеми», – наголошує голова кооперативу.

Вже наступного дня після прочищення в одному з каналізаційних колодязів знову почала прибивати вода. А це говорить про те, що чистили їх аби як.

«Дивіться, зараз з’явилася вода, який потік. Яке одразу наповнення йде. Об’єми помітно збільшуються. Тобто воді знову немає куди йти. А ці лотки повинні бути порожніми», – стурбовано каже сантехнік Дмитро Іванович.

Через два дні після «генерального» прочищення дворової каналізації люди були змушені знову залишити заявки в аварійну службу міськводоканал та на гарячу лінію мера Філатова. Бо за декілька днів вода з каналізаційних колодязів знову знайде вихід у підвали будинку. І повториться смердючий колообіг.Back to top button