Канал Д1Простір СвободиСуспільство

Про підтримку журналістів, допомогу медійникам та майбутнє НСЖУ: Сергій Томіленко на D1 

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про НСЖУ.

Це найбільше українське журналістське об’єднання, яке максимально зосереджено на допомозі українським журналістам. Це добровільне об’єднання медійників, які відповідально подають інформацію своїй аудиторії. До війни ми об’єднували понад 18 тисяч членів спілки. Зараз, нажаль, частина регіональних організацій не може продовжувати діяльність через війну та тимчасово окуповані території України.

Про допомогу журналістам. 

Ми убезпечуємо журналістів, завдячуючи міжнародним партнерам ми отримали близько 300 бронежилетів, аптечки, шоломи, ми перейдаємо це в редакції. У Дніпрі у нас є Центр журналістської солідарності. Для нас є обов’язком підтримувати тих журналістів, які зі зброєю в руках боронять Україну. Окремо, ми свого часу звернулися до литовських журналістів і передали на фронт автівку для Віктора Ожогіна, працівника телеканалу D1. Також надавали допомогу пораненим журналістам. У нас різний напрям діяльності. Екстрену підтримку в біді ми як надавали, так і надаємо сотням та тисячам журналістів. Також ми боремося з ворожою пропагандою. Ми в повній підтримці та в діалозі з європейською федерацією журналістів, ми вимагаємо трибуналу путіна за розпалювання війни. Російська пропаганда не сприймає розстріли та біди за реальні факти, і треба притягати до відповідальності пропагандистів. Бо вони так само відповідальні як ті, хто на танках намагається нашу квітучу Україну захопити.

Про робочу поїздку.

У мене таке враження, що найбільше запалює оптимізм. Певний оптимізм, віра в майбутнє. Вчора я був в прифронтовому Оріхові, ми презентували газету НСЖУ, і цей оптимізм людей, які живуть в тих умовах — вони з гумором, вони дякують за газету, вони знають, що і рідна газета за нашої підтримки вийде днями. І це заряджає. 

Про робочі місця. 

На сьогодні з одного боку українські журналісти — герої, вони віддають все, що можуть, всі таланти для захисту України. Водночас, ми говоримо, що українські медіа і журналістика працює на руїнах економічного медіа ринку. Бо фактично війна зруйнувала економічні підвалини, сьогодні бідне населення, воно не може купувати дорогу газету, бізнес не може замовляти дорогу рекламу. Ми дійсно бачимо, що третина регіональних медіа закривається. І це не лише проблема галузі. Це мінус поінформованості українців. Ключовий результат — це доступ аудиторії до інформації. Ворог використовує всі інформаційні технології, як зброю. І контрпропагандою є саме професійна журналістика. Ми вважаємо, що держава має бути лідером в створенні структури по типу українського культурного фонду — український фонд підтримки і розвитку українських медіа. І відповідно уряди закордонних країн і глобальні медійні компанії можуть наповнювати цей фонд, щоб надавалася підтримка українському медіа. Принаймі, в оцей найбільш кризовий період. Водночас, ми, як спілка, певні елементи реалізуємо. За минулий рік фінансування отримало близько 100 медіа. Це різні проєкти. Також ЮНЕСКО підтримало нашу ініціативу, і в розвиток різноманітних проєктів, пов’язаних з безпекою журналістів профінансували виплати 160 екстрених грантів або стипендій для українських журналістів. Це теж той внесок, який ми можемо робити. 

Про НСЖУ після війни. 

Я бачу потужну силу. Потужне об’єднання журналістів, які зробили внесок в перемогу. Це об’єднання професіоналів, які люблять свою країну і шанують нашу професію. Ми повинні чітко зберігати стандарти. Щоб ми не політизувалися. Щоб не брали приклад з деяких українських політиків. Ми чесні. Наша вигода єдина — демократична країна, яка має перемогти. Тоді країна шануватиме і дякуватиме журналістам, визнаватиме, що журналісти важливі, що вони на сторожі інтересів громадян.



Back to top button