ДніпроНадзвичайні подіїСуспільство

Президент призупинив громадянство митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея

Президент України призупинив громадянство 13 представників шести єпархій УПЦ МП, зокрема і митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея. Список представників УПЦ оприлюднило видання LB.ua із посиланням на власні джерела, передає Телеканал D1.

У радянські часи Іриней (в миру Середній Іван Петрович) служив в Японії, Канаді й США. Також був членом міжсоборної присутності Російської православної церкви. У 2009 році тодішній президент росії Дмитро Мєдвєдєв нагородив митрополита Іринея «орденом дружби». У 2018 році виступав проти отримання Томосу та створення Єдиної української православної церкви. Через це місцеві активісти проводили кілька акцій під його резиденцією у Дніпрі.

До списку осіб, громадянство яких призупинено указом президента України, також увійшли представники Донецької, Кримської та Роменської єпархій, а також Одеської та Буковинської.

Нагадаємо, відповідне повідомлення — про втрату громадянства зазначеними особами — отримала також Державна міграційна служба. Згідно з чинними правилами, надалі вони можуть бути депортовані.Back to top button