ДніпроПолітика

Президент України відсторонив генпрокурорку Венедіктову та усунув голову СБУ Баканова

17 липня Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків генпрокурорку Ірину Венедіктову та призначив на її місце заступника. Також президент усунув з посади очільника Служби безпеки України Івана Баканова.

Відповідні укази з’явилися на офіційному сайті Офісу президента, передає Телеканал D1.

«Відповідно до частини другої статті 11 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановляю: Відсторонити ВЕНЕДІКТОВУ Ірину Валентинівну від посади Генерального прокурора», — йдеться в указі президента.

А наступним указом Зеленський поклав обов’язки генерального прокурора на Симоненка Олексія Юрійовича. Із березня 2020 року він обіймав посаду заступника генпрокурора. Причини такого рокування поки невідомі.

Також Зеленський звільнив голову СБУ Івана Баканова. Його усунуто від виконання обов’язків голови Служби безпеки України відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України.

«Невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що спричинило людські жертви або інші тяжкі наслідки або створило загрозу наступу таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків», — свідчить стаття.Back to top button