ДнепрОбщество

По три сотні виробів щоденно готують волонтери у пекарні Дніпра

Війна змінила життя мільйонів українців назавжди. За кілька днів до початку вторгнення, один із підприємців Дніпра готувався до відкриття своєї справи, але ранок 24 лютого змусив його змінити плани. Нині разом з командою волонтерів, які ніколи не займалися пекарською справою, виробляють хліб та смаколики для українських захисників і людей, які опинилися у скрутному становищі.

Про це повідомляє журналіст Телеканалу D1 Олексій Доніченко.

Волонтери пекарні постійно відточують майстерність та нарощують обсяги виробництва. Наразі щоденно випікають майже 300 виробів.

«У мене був квиток до Непалу, тобто зараз я міг бути за кордоном. Але я дуже радий що залишився. Я вирішив, що солдат з мене ніякий та я маю давати, якось вкладатися. І вирішив, що випікання хліба — це справжнє діло, яке мені подобається і яке я хочу опанувати», — розповідає волонтер Михайло.

Серед 16 людей, які відгукнулися на волонтерську допомогу у соціальних мережах, є і ті хто має досвід роботи у пекарні.

«Я професійний пекар і тому прийшла на допомогу. Допомагати людям, ділитися досвідом. Чомусь і самій вчитися, як кажуть: вік живи — вік вчися. Ми працюємо на волонтерських умовах, щоб наблизити нашу перемогу», — ділиться своєю історією волонтерка Марина.

Продукти харчування — дуже важливий аспект у військовий час, особливо хліб. Вироби з пекарні передаються захисникам, іншим волонтерам і тимчасово переміщеним особам, які цього потребують.

«Здобу ми передаємо переважно на лікарні та госпіталі, а хліб уже по волонтерських центрах — на два волонтерські центри ми розвозимо. Крім того, ми тут на місці видаємо біженцям безкоштовний хліб. Ми прийняли таке рішення, що всі хто зараз попросить безкоштовний хліб — його отримають», — розповідає власник пекарні Олександр Хворост.

Підприємець зізнається, що відчуває вдячність людей, але працює не задля цього. Насправді просто зрозумів — має робити свій максимально можливий вклад задля досягнення перемоги.Back to top button