ДніпроСуспільство

Підводне полювання — спорт, який змінює життя: Олександр Галактіонов на D1

Чемпіон України з підводного полювання Олександр Галактіонов доєднався до спілкування у програмі СПОРТБАТАЛЬЙОН на D1.

Про підводне полювання.

У мене все починалося з плавання, та якось занурюючись за раками, побачив щуку, і все інше відійшло на другий план. Підводне полювання — особливе. Чим глибше ти занурюєшься, тим яскравішим стає світ. Сам спорт інтелектуальний, тут треба розмірковувати стратегічно. Знати повадки риби, течії, погоду. Дуже багато нюансів. На змаганнях все дуже серйозно. Є розміри риби, яку можна стріляти, яку — ні. На минулому Чемпіонаті світу робоча глибина була 40 метрів. Без аквалангів, звичайно. Одне занурення займає від 2 до 3 хвилин. Максимальний особистий рекорд — 43 метри.

Про затримку дихання та небезпечні моменти.

Допомагає йога, медитація, деконцентрація. Треба практично відключити мозок, бо він з’їдає левову частку кисню. Небезпека у спорті присутня — найчастіша травма, це баротравма вуха. Бували випадки з необережним поводженням зі зброєю під водою, але це дуже рідкі, поодинокі випадки.

Про початок війни та сьогодення.

На початку війни був шок. Ми думали про оборону. Зараз розвозимо паливо у великих об’ємах, допомагаємо збирати врожай, заправляємо комбайни.

Про допомогу Україні з-за кордону.

Всі, кого я знаю, підтримують. Хто морально, хто фінансово. Дуже багато людей хочуть допомогти. Вони розуміють, що йде війна. І не можуть залишатися осторонь.Back to top button