ДніпроПолітика

Підсумки переговорів України, Туреччини, ООН та рф щодо «зернового питання» у Стамбулі

У середу, 13 липня, відбулася зустріч делегацій з України, росії, ООН та Туреччинни щодо відновлення експорту українського зерна з чорноморських портів в умовах загострення глобальної продовольчої кризи. На переговорах сторони домовилися створити координаційний центр у Стамбулі. А ще вирішили провести повторну зустріч наступного тижня. Про це повідомив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар, передає Телеканал D1.

Міністр розповів, що під час чотиристоронніх переговорів у Стамбулі учасники вивчили всі деталі щодо безпечного пересування завантажених зерном кораблів та досягли домовленості щодо базових технічних питань. Зокрема, щодо створення координаційного центру в Стамбулі, де будуть представники всіх сторін. Країни також домовилися про спільний контроль у пунктах виходу та прибуття з порту. А ще — про забезпечення безпеки судноплавства на маршрутах пересадки.

Під час повторної зустрічі наступного тижня делегації планують ще раз розглянути всі деталі та підписати відповідну домовленість.Back to top button