ВійнаДніпроСуспільство

Під обстрілом Миколаїва загинув глава агрохолдінгу, який працював й на Дніпропетровщині

Серед загиблих внаслідок нічних обстрілів Миколаєва власник однієї з найбільших аграрних компаній «Нібулон» Олексій Вадатурський та його дружина. Сумну звістку першим підтвердив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.

«Миколаїв – Місто-герой. Кожного дня ми втрачаємо наших мешканців, наших воїнів. І сьогодні наше місто втратило свого Героя. Олексій Опанасович зробив багато для Миколаївщини, багато для України. Його внесок у розвиток аграрної та суднобудівної галузі, розбудову регіону неоцінений. Так багато зроблено – так багато можна було б зробити…
З повагою та глибоким співчуттям. Спочивайте з миром», — написав Віталій Кім.

Пізніше радник українського Президента Михайло Подоляк зробив припущення, що загибель Олексія Вадатурського була продуманим та організованим навмисним убивством.

«Вадатурський був одним із найбільших аграріїв країни, ключовою людиною в регіоні та великим роботодавцем.
Точне влучання ракети не просто в будинок, а в конкретне крило — спальню – не залишає сумнівів у наведенні та корегуванні удару. Ще раз: Вадатурського зробили конкретною ціллю», — наголосив Михайло Подоляк.

Миколаївська обласна прокуратура надала фотодокази влучання ракети у будинок загиблого бізнесмена Олексія Вадатурського. На них видно, куди саме цілили окупанти.

Про компанію «Нібулон» відомо, що вона працювала й на Дніпропетровщині. Два роки було відкрито величезний річковий перевантажувальний термінал у Мар’янському, яке сьогодні чи не щодня знаходиться під прицільним вогнем російської орди.

Відкриття терміналу було вагомим внеском для розвитку аграрного сектору Дніпропетровщини. Для фермерів нашої області відкрилися коротші шляхи до Єгипту, Індонезії, Китаю. А місцева громада отримала в місцевий бюджет п’ять мільйонів гривень щомісяця та 100 нових робочих місць. У підсумку цей проєкт приніс Зеленодольській громаді 23 мільйони доларів інвестицій.

Олексію Вадатурському на момент загибелі було 74 роки. У 2021 Forbes Україна оцінював його статки в 430 мільйонів доларів. Також бізнесмен входив до топ-100 найбагатших українців.Back to top button