ДнепрОбщество

Олексій Сотніков: «Чемпіоном може бути не кожен, а людиною мають бути всі»

Призер чемпіонату Європи з ММА Олексій Сотніков доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про перехід з футболу в ММА.

Я був воротарем, такого низького зросту, мабуть не вистачало фізичних якостей. Футбол багато мені дав, та це командний вид спорту. А мені хотілося піти туди, де все залежить від тебе, же за все відповідаєш сам. Тому я перейшов до ММА.

Про спорт, як частину життя.

Я можу впевнено сказати, що люблю цю справу. Я живу в спорті і мені подобається, що він виконує силу та мужність. Спорт виховує людину. Чемпіоном може бути не кожен, а людиною мають бути всі. Я вдячний спорту за все, що маю. За характер, за емоційний стан, за матеріальний стан. Все завдячуючи спорту.

Про шлях до місця бою.

Все індивідуально. Хтось виходить навіть під класичну музику, хтось — під рок. Головне, як ти сам відчуваєш себе під цю музику. Ти виходиш, бачиш свого суперника, і все. Звісно, відчуваєш страх. Я не знаю тих, хто не відчуває страху. Це нормальна річ. Вона присутня у професіоналів. До першого удара, до першого дотику. Потім страх зникає. У мене страх зникає, коли я наношу перший удар. Тоді я відчуваю себе і можу продовжувати.

Про важливість тренера під час бою.

Він грає дуже важливу роль. Тому що, коли у бійця зашкалюють емоції, то він зупинить і підкаже, як вчинити. Тому що, в нашому спорті одна помилка — це вже програш. Неможна робити нічого зайвого.

Про правила.

Вони прості. Не кусатися, не бити нижче поясу, не бити в очі. В основному вони такі. На різних етапах — різні правила. На найвищому — їх менше всього.

Про дитячі тренування.

5-6 років — вже з такого віку йдуть діти. Зрозуміло, вони не стоять у спарінгах, вони розвивають координацію та фізичну форму.

Про тренування під час війни.

Коли почалася війна був невеличкий ступор. Та потім я сів, подумав, та пішов і почав робити те, що вмію краще всього — тренуватися та тренувати. І люди кажуть, що завдячуючи тренуванням, вони змогли трохи відволіктися. Звісно, займаюся і допомогою, трохи навчаюся воєнній справі, бо слід бути готовим.Back to top button