ГрошіДніпроСуспільство

Оформлення виплат для переселенців на Дніпропетровщині стало простішим та швидшим

Відтепер переселенцям на Дніпропетровщині нараховують соцвиплати через автоматизовану систему . В Україні запрацювала Єдина інформаційна система соціальної сфери. До неї приєдналися і управління соцзахисту Дніпропетровської області.

Про це розповіли на брифінгу в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації, передає Телеканал D1.

«Єдина сервісна система значно спростила оформлення допомоги на проживання для переселенців. Раніше підтвердження документів вимагало багато часу, тепер усі дані – в єдиній у країні базі», – зазначила заступниця начальника управління департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Людмила Король.

Переселенці отримують від держави допомогу на проживання щомісяця. Діти та люди з інвалідністю – по 3 тис грн, решта – по 2 тис грн. Оформити виплати можна в органах соцзахисту, ЦНАПах, міській або сільській раді.

Єдина система дозволяє:

— швидко змінити в довідці ВПО неактуальне місце проживання;

— виправити помилкові або некоректні дані в заяві на отримання довідки ВПО;

— з’ясувати та усунути причину затримки допомоги на проживання.

«Автоматизована система перевіряє достовірність усіх даних ще під час подачі заяви. Забезпечує уникнення «двійників». А ще із нею людина зможе вирішити питання призначення виплат за кілька хвилин», – сказав заступник директора обласного центру здiйснення соцiальних виплат Андрій Забігайло.

Він додав, що незабаром до системи підключать й інші види соціальних виплат. Наступною має стати допомога при народженні дитини.

Загалом на Дніпропетровщині зареєструвалися майже 350 тис переселенців, із них 82 тис дітей. Переважно це жителі Донецької та Луганської областей.Back to top button