ВійнаДніпроНадзвичайні події

Один із заводів у Дніпрі очолює ексбойовик «ЛНР»

Бойовик із контрольованого Росією квазіутворення «ЛНР» Андрій Анофрієв очолює вагоноремонтний завод у Дніпрі і підписує контракти з державними компаніями. Про це йдеться в розслідуванні журналістів Bihus.Info, передає Телеканал D1.

Андрія Анофрієва вже два роки офіційно підозрюють у сепаратизмі та участі в незаконному воєнізованому формуванні. Про затримання ми розповідали тут. Довести причетність не змогли через те, що через тимчасову окупацію Луганської області справа зникла. З 2019 року він очолює Дніпровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів АТ «Дніпровагонбуд».

У квітні 2021 року Анофрієва затримали за підозрою у причетності до незаконного збройного формування «Всевелике військо донське» у 2014 році. Його відпустили під нічний домашній арешт. Зокрема, це злочинне формування вважали причетним до викрадення людей для отримання викупу та вбивства співробітника СБУ – майора Тимура Гетманського.

Протягом року досудове розслідування у справі завершили і справу передали до Марківського районного суду Луганської області. Але після початку повномасштабного російського вторгнення Марківка опинилася під тимчасовою окупацією і тому засудити його не змогли.

Матеріали справи мали бути передані до Покровського районного суду Дніпропетровської області, але цього не сталося – у прокуратурі заявили, що чинний кримінально-процесуальний кодекс не передбачає повторного скерування обвинувального акту до іншого суду.

Проте кримінальна справа не завадила Анофрієву успішно працювати та навіть отримувати держзамовлення. Зокрема, за інформацією Bihus.Info, у вересні 2022 року його завод підписав контракт із держпідприємством «Український науково-дослідний інститут вагонобудування», у грудні – контракт на капітальний ремонт піввагонів із державним підприємством «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

На підконтрольній Україні території Анофрієв також очолив одну зі структур «Укрзалізниці», балотувався до Харківської облради, відкрито публікував у соцмережах фото з «ЛНР» та з іншими терористами. І при цьому його підприємство успішно працює, а сам він живе в Дніпрі.Back to top button