Новини

Новини на D1. 09 лютого 2023. 15:00.

Повномасштабне воєнне вторгнення рф в Україну, 351 доба.

Російські окупанти продовжують чинити страшний терор.

Цієї ночі маємо трагічну новину з Нікопольщини: внаслідок обстрілу району армією рф в Нікополі загинув чоловік 1985 року народження.На зараз відомо про пошкодження 16 приватних будинків, 2 автомобілів, 7 господарчих споруд, приватного підприємства. Зруйновано 1 господарчу споруду. Ушкоджень зазнали лінії електропередач та газогін. Фахівці працюють над їх відновленням.

Україні потрібно багато техніки та зброї для того, щоб не перебувати в очікуванні російського наступу, а щоб Росія чекала наступу українських військ і думала над тим, як виходити з території нашої держави. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ на військовій базі Bovington Camp після переговорів із Прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Президент України обговорюватиме ці питання сьогодні й завтра під час зустрічей із лідерами європейських країн. Глава держави також нагадав, що Україна бореться із сотнями іранських дронів, різних ракет, зокрема балістичних, які б’ють по енергетичній мережі та цивільних об’єктах.

Гвардія наступу – це вісім бригад, які підсилять Збройні сили України у майбутньому наступі. Шість з них діятиме у складі Нацгвардії. На Дніпропетровщині йде формування нових підрозділів. Заявку на вступ до штурмових бригад можуть подати усі охочі. Головна вимога – високий рівень мотивації. Після відбору на добровольців чекає кількамісячна інтенсивна підготовка із наступним бойовим злагодженням нових підрозділів.

Під патронатом Чехії. Чехія і Дніпропетровщина планують розвивати партнерство у стратегічно важливих сферах. Країна-партнер націлена допомагати нашій області у галузях охорони здоров’я, енергетики, безпеки й оборони, діджитал-сфері. А також – із розмінуванням територій. Про це йшлося на зустрічі керівництва Дніпропетровщини з делегацією Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Разом з чеськими делегатами приїхали й представники місцевих підприємства. Гості з Чехії запевнили, що налаштовані на довгострокову співпрацю.Back to top button