ДніпроПолітика

Норвегія може постачати природний газ в Україну

Норвегія розгляне можливість постачання газу в Україну. Це питання на порядку денному у норвезького уряду, а також у представників Норвезьких газовидобувних компаній. Про це заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

«Ми з паном президентом говорили, що Україна також потребує природного газу, має такий запит. Я зроблю цей запит нашим компаніям. Вони вже роблять все, що можуть, працюють на найвищій потужності. Але прохання президента України – це те, що я повезу додому» – заявив прем’єр-міністр.

Як повідомив пан Стере, зараз Норвегія забезпечує 20% потреб Європи в природному газі. Від початку вторгнення рф в Україну, країни Євросоюзу побоювалися, що Норвегія не зможе збільшити обсяги видобутку газу та постачань. Та їм вдалося не тільки наростити видобуток, а й збільшити постачання, підкреслив Стере.

«Я сказав, що видобуток вже на максимумі, але трохи ми можемо додати, щоб мати можливість постачати до Європи» – додав Йонас Гар Стере, зазначивши, що і для України теж знайдеться газ.Back to top button