ДніпроКанал Д1Суспільство

Недоімперія – це територія виродків: Юрій Береза на D1

Командир батальйону ДНІПРО-1 Юрій Береза доєднався до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про День ЗСУ.

Я у 1991 році свідомо зробив вибір на користь української держави, української армії, я повернувся з лав радянської армії додому, в Дніпро. 24-го серпня я написав більше 20 рапортів про переведення в українську армію. Я пам’ятаю, який був ажіотаж, щоб потрапити до українського війська. Все це я пройшов двадцять років назад. Для мене це було все. Це було майбутнє. І перше, що я сказав своїм побратимам — ми будемо воювати з росією. Що буде велика війна. Я йшов з цією думкою, особистою готовністю до війни з росією. Тому для мене це свято вистраждане, свято моєї родини, моїх друзів. Нажаль, політичне керівництво України, більшість політиків, до 2014 році були в полоні якоїсь доброти, або всесвітнього щастя в лоні імперії. Вони не готувалися до боротьби. Я особисто знав, що буде. Для мене не стояв вибір ні в 2004, ні в 2014, ні в 2022 роках. Ворог номер один — недоімперія, імперське мислення. Я прекрасно знав,що коли виробиться 4 покоління Шарікових, вони прийдуть до нас з війною. Зараз вони з нами воюють.

Про війну.

Я добре знаю історію української держави, для мене не було секретом, що тільки ми оголосимо незалежність, 10-20 років, і до нас прийдуть з мечем, сокирою та списом східний сусід. Вони ніколи не давали нам спокійно жити. Вони завжди були жорстокі, підступні, недоімперія, одним словом.

Про мову.

Я ще працюючи у міській раді Дніпра жодного разу не давав інтерв’ю російською мовою. Хоча до 1994 року я був російськомовним. Саме в українському війську я вивчив українську мову. Я вважав, якщо я український офіцер, то український офіцер має спілкуватися українською мовою. Я не сприймаю те, що говорять — так ми російськомовні і захищаємо Україну, одна з ознак, те що ми українці, це мова.

Про недоімперію.

У моїй родині в 32-33 роках було 11 дітей. Вижила лише моя бабуся, її сестра та брат. А 9 дітей лежить на кладовищі. Вони померли від голоду і холоду, який організував імперія виродків. Це недоімперія. Це їхнє життєве кредо, було є і буде. Вони можуть стріляти тільки в спину, в прямий бій вони не вступають, це я скажу вам я учасник війни з 2014 року. Вони можуть бити тоді, коли ми оглушені. Вони можуть дати слова та недотриматися його. Слово офіцера козлячої армії нічого не значить. Це не брати, це не сусіди, це територія виродків.

Про українську націю.

Ми нація, яка почала народжуватися з 2004 року. У 2022 вона почала гартуватися. І вже ніхто не скаже, що це дурний народ. Ми нація. Ми величезна нація в центрі Європи. Нація, за якою майбутнє. Яка зробить ще багато кроків рішучих. І європейські лідери розуміють — якщо впадемо ми, то їх не буде. Бо диктатори не передбачають демократії. З Гітлером також спочатку загравали, чим це закінчилося? Зараз в ролі зупинення новітнього Гітлера стоїть тільки Україна.Back to top button