ГрошіДніпро

НБУ запускає в обіг пам’ятні монети серії «Збройні Cили України»

З 25 липня Нацбанк України вводить в обіг пам’ятні монети спеціальних випусків серії «Збройні Сили України», номіналом 10 гривень. Це даси можливість використовувати їх під час готівкових розрахунків. Про це йдеться на сайті держустанови.

Повідомляється, що це рішення ухвалили, доослухавшись до численних побажань громадян щодо вільного обігу та підвищення доступності таких монет. Також у такий спосіб хочуть підкреслити ключову роль ЗСУ у захисті незалежності України.

«Обігові пам’ятні монети із зображенням військової символіки та воїнів Збройних Сил України щодня нагадуватимуть мільйонам українців про українських захисників, які зараз на полі бою відстоюють право України на свободу», – наголосили в НБУ.

Наразі відомо, що усі пам’ятні монети зазначених спецвипусків використовуватимуться як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Їх реалізація, як нумізматичної продукції, банками-дистриб’юторами не передбачена.

Цю серію пам’ятних монет спецвипуску Нацбанк започаткував ще у 2018 році. На сьогодні вона вже налічує 14 різних десятигривенніків. Нагадаємо, першою з них стала монета, присвячена захисникам Донецького аеропорту. Кожна з них мала мільйонний тираж.

Нині в НБУ близько 5,5 мільйона штук таких монет. Всі вони використовуватимуться для касового обслуговування клієнтів. У майбутньому Національний банк планує розширювати тиражі та кількість серій обігових пам’ятних монет. А також випускати їх в обіг кілька разів на рік відповідно до міжнародної практики.

Як і усі інші монети України, ці десятигривенники придатні до усіх видів розрахунку та платежів.Back to top button